Po stopách lesní zvěře

30. listopadu 2016 v 19:22
V úterý 15. listopadu se náš ekotým vydal na návštěvu do Vrátkovského lesa. Bylo na čase se podívat, co se stalo s kaštany, které jsme nasbírali během října.
Pořádně nabalení jsme se ráno sešli ve škole. Počasí nám chtělo připomenout, že se blíží zima a nejen zvířátka v lese, ale i my bychom se měli na ní patřičně připravit. Čepice, šály a rukavice byly samozřejmostí a kdo měl sebou teplý čaj, neprohloupil. Vyrazili jsme na autobus, který nás měl dovézt k vrátkovskému rozcestí. Tady jsme už podle instrukcí, hledali značky v podobě žlutých stromečků, které nás měly dovést k hájovně. Díky hledání značek, to byla nejdobrodružnější část našeho výletu. Šli jsme lesem, polem a díky mrazu bylo vše bílé, jak v zimní pohádce. Museli jsme se i vracet, jelikož se nám po čase začali ztrácet značky. Nepropadli jsme však panice a vrátili se po svých stopách na správnou cestu. Pan učitel měl sebou dalekohled a tak jsme si i vyzkoušeli, jak se s ním pracuje. Cesta k hájovně nám zabrala skoro půl hodinky a hezky jsme se při ní zahřáli. V cíli už na nás čekal pan Žák, který měl pro nás připravený moc hezký program - Po stopách zvěře. Nejdříve jsme se však museli podívat, co se stalo s našimi kaštany. Pan Žák nás dovedl k ohradě s daňky a vysvětlil nám, že kaštany jsou pro daňky nejen velkou pochoutkou, ale i díky své energetické hodnotě jim pomáhají přečkat zimu. Podívali jsme se na krmení daňků a vyrazili na lesní stezku. Během této stezky jsme se dozvěděli, co vše je potřeba v lese před zimu udělat, jak se zvířata připravují na zimu a v čem jim lidé pomáhají. Navštívili jsme krmelec a dozvěděli jsme se, co můžeme do něj pro zvířátka dávat a co pro ně není vůbec vhodné. Naučili jsme se poznávat kančí stopy, vylezli jsme na posed a cítili se jako pravý hajný. Zima však byla čím dál větší, a tak jsme se vrátili k hájovně. Zde nám pan učitel rozdělal oheň, abychom se zahřáli a paní učitelka nalila teplý čaj. Pak nás čekala závěrečná část našeho programu. Podívali jsme se, kde se skladují kaštany a viděli kůži kance, lišky či kuny. Také jsme si mohli sáhnout na parohy daňka, nebo vidět pravou zvířecí lebku.

Zpáteční cesta do školy nám rychle utekla. Druhý den jsme spolužákům vyprávěli, co vše jsme zažili a viděli. Už teď se těšíme na náš další výlet do lesa, snad jen by mohlo být trochu tepleji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama